İnci Taneleri'nde Azem'in şiiri yüreklere dokundu! Dilber'in gözleri doldu...

İnci Taneleri'nde Azem'in şiiri yüreklere dokundu! Dilber'in gözleri doldu...
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü'nün paylaştığı 'İnci Taneleri' dizisi, ikinci bölümüyle ekranlara geldi. Soluksuz izlenen bu bölümde; Azem, Zahir'in dükkanını bastı. Nusret içeride hasımlarının koğuşuna düştüğünü ifade etti. Dilber başkaların ona karşı yaklaşımlarından ötürü göz yaşlarını tutamadı. Zahir'in eşiyle ilgili sözlerine dayanamayan Azem otele gitti. İşte detaylar...

AZEM'İN HALİNİ GÖREN DİLBER PANİKLEDİ...

Zahir'in adamları tarafından darp edilen Azem, başına gelen minik bir köpek sayesinde kendine geldi. Minik köpeği sahiplenen Azem, onu kucağına alarak otele getirdi. İzzet, otelde hayvan beslenmenin yasak olduğunu söyleyince Azem de, 'Ben bir sürü hayvan görüyorum ortalıkta hiçbiri bu kadar da tatlı değil' cevabını verdi. Otele gelen Dilber, İzzet'e Azem'i sordu, odada olduğunu öğrenince kapısını çaldı. Azem'in halini gören Dilber bir an panikledi, Zahir'in yaptıkları için özür diledi. Azem, 'Yok, artık bu benim şahsi meselem' ifadelerini kullandı. Dilber 'öpmek istiyorum yaralarından' diyerek Azem'i öptü. Azem, Zahir'in nerede takılıp, vakit geçirdiğini sordu.

AZEM, ZAHİR'İN DÜKKANINI BASTI...

Azem arkadaşı Kasım'ın yanına gelerek ondan bandaj istedi. Kasım, Azem'e yapılanları öğrenince onu yalnız bırakmak istemeyerek onunla beraber Zahir'in çiğköfte dükkanına geldi. Azem, Zahir'i gördükten sonra dükkana girdi. Zahir daha ne olduğunu anlayamadan Azem'in yumrukları ile yere yığıldı. Dükkana gelen Zahir'in yakınıda Azem'in sinirinden nasibini aldı.

NUSRET HASIMLARININ KOĞUŞUNDA...

Nusret hapishaneye ziyaretine gelen kardeşi Hatice'ye orada herkesle irtibatı kestiğini, onu hasımlarının koğuşuna aldıklarını ifade etti.

CİHAN ORTAYA ÇIKTI...

Berzan otoparka geldi, çocukların eğlendiğini görünce üstlerine gitti. Cihan ortaya çıktıktan sonra çocukların yanından ayrılan Berzan, Sırat abisinin hasılatı istediğini söyledi. Nusret'in yanından ayrılan Hatice, Cihan'ın yanına geldi. Nusret'in durumunun iyi olmadığını, adının ihbarcıya çıktığını ifade etti. Olanları duyan Cihan sinirlerdi. Nusret'in söylediği 'Kendi oluşumlarını kursunlar, ayrılsınlar. Onlar orada güçlü olursa ben de burada güçlü olurum' sözlerini Cihan'a iletti.

ZAHİR OTELE GELDİ…

Azem, Dilber'i de alarak Kasım'ın evine geçtiği günün ertesi sabahında Zahir yakınlarıyla beraber otele dayandı. İzzet'i köşeye sıkıştırarak Kasım ve Dilber hakkına bilgi aldı. Azem yeni işini arkadaşı Kasım'a anlatırken Dilber ve Nergis kahvaltı hazırlıyordu. Tüm ekip kahvaltıya oturduğunda Dilber'in telefonu çaldı. Zahir'in aramasıyla küçük çaplı bir gerginlik yaşandı.

DİLBER'İN GÖZLERİ DOLDU...

Zahir, Zerre'ye sürekli Dilber'in tarafını tuttuğu için sitemde bulunuyordu. O sırada İzzet, Zahir'in adamlarına yakalanmadan Azem'in odasını toplamaya çalışıyordu. Zerre, Zahir'i korkutmak için Azem'in eşini öldürmekten hapis yattığını söyledi. Zahir bunu duyunca Dilber'in akıbetini daha çok merak etmeye başladı. Azem'in soğuk tavırları Dilber'i üzdü, yaşadıklarından ötürü yanlış birisiymiş gibi bakıldığını, halbuki öyle olmadığını ifade ederken gözleri doldu. İzzet, Dilber'in odasını toplarken Zahir uyumaya geldi. İlk başta Zahir farkedemese de uyurken İzzet'in telefonunun çalmasına uyandı. Telefonun sesinin nereden geldiğini ararken İzzet'i banyoda yakaladı. İzzet'i Zahir ve yakınları darp etti. Azem'in telefonu çaldı. Zahir, İzzet'in telefonundan Azem'e ulaşarak onu tehdit etti. Azem de İzzet'e hiçbir şey yapmamaları konusunda Zahir'i uyardı.

AYÇA ÖĞRETMENİNİ DARP ETTİ...

Ayça'nın okulundan Piraye'yi aradılar. Okul müdürü Piraye'ye, Ayça'nın kopya çekerken yakalandığını ve öğretmenine saldırdığını bundan ötürü 3 gün uzaklaştırma vermek zorunda olduklarını ifade etti. Kızına davranışlarından ötürü sinirlenen Piraye benzer bir davranış göstererek okula yüksek ücret ödediği için sinirini müdürden çıkartı.

CİHAN, SIRAT'IN KARŞISINDA…

Cihan, Sırat'ın ofisine gelip Berzan'a abisiyle görüşmek istediğini söyledi. Sırat, Berzan'a müsait olmadığını söyledi. Nusret'in içeride yaşadığı zorlukları belirten Cihan, Sırat'a rest çekti. Cihan, Necmi ve kendi ekibiyle ayrılma kararını açıkladı. Sırat tehdit etse de Cihan geri adım atmadı.

AZEM, ÖĞRENCİSİNDEN YARDIM İSTEDİ…

Çocuklarını bulmak için sosyal hizmete gittiğini ancak eli boş döndüğünü ifade eden Azem polis olan eski öğrencisi Erman'dan yardım istedi. Azem emniyette öğrencisi ile konuşurken Zahir arayarak eşiyle olan fotoğraflarını bulduğunu söylerek çirkin sözler sarf etti. Zahir'in sözlerine dayanamayan Azem otele geldi. O sırada müzikolde türkünün sözleriyle buğulu gözlerle uzaklara daldı.

YILMAZ ERDOĞAN'IN ŞİİRİ YÜREKLERE DOKUNDU…

Karşılaştığımız her güçlük
Size kazandırmayan her hamle
Öfkeyi büyütür içimizde
Bir tatsız emanet gibi
Sıkışıp kalır içimizde kızgınlık
Dışarı atsan bela
İçeride tutsan ülser
Derdimiz dermana ulaşmaz şikayetle
Tek başına yüzleşmek zorunda kalırsınız
Gerçekle...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.